افتتاح، بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی ۱۰۰ پروژه شهری با اعتباری بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال

خبرگزاری ایسنا

 سیدمحمدتقی شاهچراغی روز یکشنبه در آیین افتتاح، بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی ۱۰۰ پروژه شهری با اعتباری بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال، طی سخنانی اظهار کرد: خدمات شهرداری در شهر کاملا ملموس است و امید می رود این خدمات هر سال بیشتر شود.

استاندار قم با اشاره به فرارسیدن ایام دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، افتتاح طرح های عمرانی در استان قم را مورد توجه قرار داد و افزود: امیدواریم در سایه ی همراهی مسئولان بتوانیم زمینه ی توسعه ی خدمت رسانی به شهروندان را فراهم کنیم.

وی اضافه کرد: با افزایش ارتباط بین شهرداری و استانداری برخی موانع گذشته برطرف شده و باید شاهد افزایش خدمات رسانی به شهروندان در دوره جدید باشیم.

شاهچراغی با بیان اینکه یکی از اهداف انتخاب معاون عمرانی استانداری قم ارتباط بیشتر بین مجموعه مدیریت استان و مجموعه مدیریت شهری بوده است، گفت: استانداری قم هیچ محدودیتی در همکاری و همراهی با شهرداری در خدمت به مردم ندارد.

شاهچراغی ادامه داد: بخش مهمی از مصوبات سفر ریاست جمهوری به قم در حوزه مدیریت شهری است و برای اجرایی شدن آن ها باید ارتباط بین دستگاه های دولتی تقویت شود.

استاندار قم یادآور شد:مصوباتی که استان قم از دولت در سفر اخیر نهایی کرده از نظر ریالی ارزش بیشتری از کمک ها و تسهیلات مالی داشته است.

وی با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی برای بهبود وضعیت محلات محروم قم، اضافه کرد: از شورای اسلامی شهر قم انتظار می رود در تصویب بودجه سال آینده شهرداری، نسبت به تحولات ملموس در محلات محروم برنامه ریزی دقیق تری داشته باشد.

شاهچراغی با اشاره به آمادگی استانداری قم برای پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری در حوزه مدیریت شهری، خاطرنشان کرد: از ظرفیت اراضی ۴۸ و ۳۲ هکتاری شهرک پردیسان باید برای توسعه شهر قم استفاده بهینه ای شود.

وی اهمیت مباحث فرهنگی و اجتماعی قم را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: شهرداری در خط مقدم حوزه خدمت رسانی به شهروندان است و اگر شهرداری را از بعد فرهنگی و اجتماعی شهر حذف کنیم، بسیاری از سیاست های فرهنگی به سرانجام نمی رسند.

افتتاح، بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی ۱۰۰ پروژه شهری با اعتباری بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال