کنگره ملی ۳۱۳ برگزار می‌شود/ بازآفرینی سیره مفاخر علمی و فرهنگی

خبرگزاری ایسنا

حسین عبادتی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان اظهار کرد: یکی از اقدامات ویژه ما در سال جاری اجرای پروژه ۳۱۳ است که به یاری دانش آموزان پیشتاز  مدارس و در ۳۱۳ شهر کشور برگزار می شود و در راستای آن ۳۱۳ شخصیت فاخر فرهنگی و علمی توسط مجامع ما شناسایی و انتخاب می‌شوند و سپس دانش‌آموزان پیشتاز آن شهر به پژوهش و تحقیق درباره سیره فرد موردنظر می‌پردازند و اقدام به برپایی نمایشگاه‌ها و تولید داستان، سرود، هنرهای تجسمی و محصولات فرهنگی و هنری می‌کنند.

وی با بیان اینکه برگزیده اقدامات دانش آموزان در پروژه ۳۱۳ به عنوان دبیرخانه کنگره شهری ۳۱۳ آن شهر انتخاب می‌شود و با حمایت سازمان دانش آموزی، کنگره شهری برگزار خواهد شد، بیان کرد: با تجمیع آثار رسیده در استان‌ها کنگره استانی برگزار می‌شود و اسفند ماه در آستانه میلاد امام زمان(عج) کنگره ملی ۳۱۳ در تهران با حضور ۳۱۳ پرونده فاخر از مفاخر ارزشمند علمی و فرهنگی کشور در تهران برگزار می شود و تلاش ما این است که در این خصوص یک نمایشگاه برگزار شود وهر غرفه به آثار و معرفی یک شخصیت اختصاص یابد.

قائم مقام سازمان دانش‌آموزی اضافه کرد: هدف ما از برگزاری پروژه ۳۱۳ این است که نشان دهیم هویت های ایرانی اسلامی ما به قدری قوی است که با آشنایی مردم از این الگوها ما از الگوپذیری از فرهنگ‌های بیگانه بی‌نیاز خواهیم شد و تمدن نوین اسلامی با بازآفرینی چنین شخصیت‌هایی ممکن خواهد بود.

عبادتی افزود: نخستین اقدام ما برنامه ریزی برای خانواده های کشورهای همسایه است که به منظور تفریح و یا زیارت به ایران سفر می‌کنند که ما برای دانش آموزان این افراد برنامه  خواهیم داشت، در این راستا هدف نخست ما کشور عراق است‌چراکه سالانه نزدیک به سه میلیون نفر مسافر عراقی وارد کشور می شوند که بسیاری از این افراد به همراه خانواده در سفر حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت برای دانش‌آموزان توریست‌ها و مسافران خارجی در دستور کار ما قرار دارد، ابراز داشت: آشنایی با فرهنگ ایران، آموزش زبان فرهنگی و ارتباطات فرهنگی از جمله اهداف ما از برنامه‌ریزی برای دانش‌آموزان عراقی است.

قائم مقام سازمان دانش‌آموزی با بیان اینکه تشکل‌های دانش آموزی در مدارس هم‌راستای یکدیگر هستند، تاکید کرد: امروز اتحادیه انجمن های اسلامی در مدارس پرچمدار هیئت انصارالمهدی(عج) است، گرچه این هیئت متعلق به اتحادیه انجمن‌های اسلامی است اما دانش آموز پیشتاز هم در مراسم‌های آن شرکت می کند.

عبادتی با بیان اینکه تمامی دانش آموزان پیشتاز باید عضو بسیج باشند، افزود: بسیج متعلق به همه  است و دانش‌آموزان پیشتاز می‌توانند در تمامی اردوهای راهیان نور شرکت کنند، گرچه وجود برخی خطاها و تعارض‌ها در بین این تشکل‌ها اجتناب‌ناپذیر است.

وی با بیان اینکه هدف کلی ما تحقق ایران قوی برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی است، تصریح کرد: برگزاری منظم شورای هماهنگی تشکل‌های اسلامی با هدف همگرایی و همراهی بیشتر تشکل‌های دانش آموزی است.

https://dailybulletin.ir/24/05/2022/%da%a9%d9%86%da%af%d8%b1%d9%87-%d9%85%d9%84%db%8c-%db%b3%db%b1%db%b3-%d8%a8%d8%b1%da%af%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d9%85%db%8c%d8%b4%d9%88%d8%af-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a2%d9%81%d8%b1%db%8c%d9%86/