بانک کردیت سوئیس به پولشویی و کمک به باند قاچاق کوکائین متهم شد

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، بانک کردیت سوئیس Credit Suisse روز دوشنبه قرار است در دادگاهی در این کشور به اتهام کمک به یک باند بلغارستانی قاچاق کوکائین برای پولشویی میلیون‌ها یورو که بخشی از آن در چندین چمدان ریخته شده بود، حاضر شود.

بر اساس این گزارش، دادستان‌های سوئیس می‌گویند که دومین بانک بزرگ این کشور و یکی از مدیران سابق روابط عمومی این بانک تمام اقدامات لازم را برای جلوگیری از مخفی کردن و پول‌شویی قاچاقچیان مواد مخدر بین سال‌های 2004 تا 2008 انجام نداده است.

این بانک در بیانیه‌ای به رویترز گفت: بانک کردیت سوئیس مطلقاً کلیه اتهامات مربوط به این موضوع میراثی را که علیه این بانک مطرح شده، رد کرده و متقاعد شده که کارمند سابق آن بی‌گناه است.

جهش 30 درصدی پولشویی با ارز دیجیتال در جهان طی سال 2021
رسوایی پولشویی 400 میلیون پوندی در بانک انگلیسی

در اولین محاکمه یک بانک بزرگ در سوئیس، دادستان ها به دنبال غرامت حدود 42.4 میلیون فرانک سوئیس از این بانک سوئیسی هستند که می گوید “در دادگاه به شدت از خود دفاع خواهد کرد”.

این پرونده مورد توجه شدید مردم در سوئیس قرار گرفته است. جایی که این پرونده به عنوان آزمونی برای موضع گیری سخت تر از سوی دادستان ها علیه بانک های این کشور تلقی می شود.

این کیفرخواست بیش از 500 صفحه دارد و به روابطی می‌پردازد که کردیت سوئیس و کارمند سابقش با اِولین بانف، کشتی‌گیر سابق بلغارستانی و چندین تن از همکارانش که دو نفر از آنها در این پرونده متهم هستند، داشته‌اند.

دومین کیفرخواست در این پرونده یک مدیر سابق روابط عمومی در بانک جولیوس بائر را به تسهیل در پولشویی متهم می کند.

 

بانک کردیت سوئیس به پولشویی و کمک به باند قاچاق کوکائین متهم شد