لاوروف: روسیه قصد حمله به اوکراین را ندارد/ با گسترش ناتو مخالفیم

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه پس از اتمام نشست امنیتی مشترک با همتای آمریکایی خود در شهر ژنو در سخنانی اعلام کرد: «بلینکن» (وزیر خارجه آمریکا) وعده داد که هفته آینده پاسخ مکتوب واشنگتن به پیشنهادات امنیتی روسیه ارائه شود.

وزیر خارجه روسیه در این خصوص ادامه داد: روسیه قصد حمله به اوکراین را ندارد. ناتو علیه روسیه فعالیت می کند، به همین دلیل نیز مسکو با گسترش این سازمان به سوی شرق مخالف است.

وی در ادامه اضافه کرد: گفتگوهای صریح و مفیدی با وزیر خارجه آمریکا داشتم. مذاکرات ما ادامه خواهد یافت؛ اما امنیت اولویت اول را دارد. مسکو به ناتو در خصوص گسترش هشدارهایی را داده است؛ اما سازمان پیمان آتلانتیک شمالی به این روند ادامه می دهد.

وی در ادامه اضافه کرد: «بلینکن» خواستار ارائه توضیحاتی در خصوص کمک به قزاقستان شد. اروپا و آمریکا فکر می کنند جایگاه ویژه ای دارند و هر کاری که بخواهند می توانند انجام دهند. وزارت خارجه آمریکا باید مطابق با اطلاعات دقیق به فعالیت بپردازد.

لاوروف در پاسخ به سئوال خبرنگار شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان که پیرامون «جنگ» (جنجال آفرینی رسانه های غربی علیه مسکو و ادعای واهی حمله روسیه به اوکراین) پرسیده بود، «چرا روسیه اکنون به این شکل عمل می کند»، تصریح کرد: سی‌ان‌ان باید واقعیات را بررسی کند.

لاوروف: روسیه قصد حمله به اوکراین را ندارد/ با گسترش ناتو مخالفیم