شهادت حاج حسن ایرلو مانند مقاومتش، رسوا کننده اسلام آمریکایی شد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح این پیام تسلیت خود در پی شهادت سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن خطاب به خانواده معظم و شهید پرور ایرلو آورده است: خبر شهادت سردار جانباز سرافراز هشت سال دفاع مقدس، پژواک مظلومیت مقتدرانه ملت شریف و مقاوم یمن شهید حاج حسن ایرلو موجب تاسف و تالم فراوان گردید.

در ادامه این پیام آمده است: شیرمردی که زخم و جراحت های بسیار جبهه های جنگ او را از مسیر تلاش و کوشش در جهت اعتلای کلمه الله بازنداشت و در مقطعی دیگر از حیات خویش دلیرانه دل به دریای خطر زد و در جبهه دیپلماسی به یاری مظلومان شتافت؛ او که شهادتش نیز مانند مقاومتش رسوا کننده اسلام آمریکایی و جریان های ساخته و پرداخته صهیونیسم بین الملل شد و مظلومیتش باطل السحر ادعاهای دروغین حمایت آنان از حقوق بشر گردید.

روابط عمومی وزارت دفاع با ادای احترام به مقام شامخ آن عزیز سفر کرده به معراج که اکنون میهمان برادران شهیدش و سید شهدای مقاومت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی است، مراتب تبریک و تسلیت خویش را به حضور شما خانواده معظم که به فرموده امام راحل عظیم الشان(ره) چشم و چراغ این ملت هستید تقدیم داشته؛ امید آن دارد در پرتو عنایات خاصه حضرت ولی عصر( عجل الله تعالی فرجه الشریف)حافظ خون شهیدان و ادامه دهنده راه روشن آنان باشیم.

شهید حسن ایرلو که از جانبازان شیمیایی جنگ تحمیلی نیز بود، در محل ماموریت خود در یمن به کرونا مبتلا شد و به دلیل همکاری دیرهنگام برخی کشورها، متاسفانه در شرایط نامناسبی به کشور بازگشت.

این دیپلمات کشورمان به رغم به کارگیری همه مراحل درمانی برای بهبود وضعیت بیماری وی، سحرگاه ۳۰ آذر ماه به فیض شهادت نایل آمد.

ایرلو متولد ۱۳۳۷ در شهرری و از دیپلمات‌های با سابقه وزارت خارجه و کارشناس ارشد حوزه عربی و شبه جزیره بود.

شهادت حاج حسن ایرلو مانند مقاومتش، رسوا کننده اسلام آمریکایی شد